Právě probíhající akce na Howrse: Důl Elementálů+ Všechny akce
Právě probíhající soutěž: Zatím žádná+ Všechny soutěže
Přehled českých výtvorů v KP!
Chat s adminkami
• Bleskovky a informace, co na webu nenajdete - sledujte nás na Facebooku!
• Anketa - VIP vs. Pegasus
Podvodné stránky - nenaleťte!+ Více novinek

Advent

/gallery/av_diskuze3.png

Vánoce se blíží mílovými kroky, spousta z nás dokupuje poslední dárečky, někteří s tím dokonce ani nezačali a jiní brebentí nad tím, jak se začíná hromadně propagovat Santa Claus. Do jaké skupinky se škatulkujete vy? Jsou pro vás Vánoce svátek míru a pohody, nebo to připomíná neutuchající boj s časem? Podělte se s námi o svůj názor!

Vánoce. Jedno z nejoblíbenějších období v roce, kdy dospělí nemusí pracovat a děti nadšeně očekávají spoustu dárečků pod stromečkem. Doprovází to příjemná nálada spojená se spoustou sladkého, pod kterým se prohýbají stoly, někde v domácnostech si i kapřík užije pořádnou kopu srandy (dokud ho tedy nevezmeme kladívkem po hlavě) a brambory nadšeně skotačí v hrnci. A přidáme-li k tomu pořádné kopy sněhu, veselé písničky s poněkud ohranou tématikou a všudypřítomné strkání, nestíhání a předhánění se ve slevách a výhodných nabídkách, tak tu máme asi konkrétní obrázek o tom, jak to vypadá i z té druhé strany. Ale nic proti, je to přeci nádherný svátek.

Já osobně, kdybych se k tomuto měla doopravdy vyjádřit, tak budu chvilku váhat. Vánoce mám opravdu ráda, ale jejich existenci si povětšinou uvědomuji tak v polovině srpna, kdy už žádný svátek před sebou nemám a víceméně si všechno musím kupovat sama. To se pak dobře odkládá vlastnictví basové kytary na později, protože při pohledu na cenovku se nejednomu z nás zvedne žaludek, ale před Vánoci to neshledávám nikdy tak aktuálním, abych se zapojovala do dění.

Obecně, chápejte mne, když jsem byla malá, tak kouzlo spočívalo v možnosti dostat naprosto všechno, protože Ježíšek nosil dárky, napsala jsem si vlastně o naprosté hlouposti jen proto, že jsem naivně věřila, že je dostanu. Tehdy to bylo nádherné a to mi už asi nikdo nikdy nesebere, ale podívám-li se na to teď, tak si docela dost uvědomuji finanční situaci jak rodiny tak svojí, proto svoje požadavky většinou minimalizuji. A věřte, že to občas bývá poněkud a strašlivě těžké.

Třeba tento rok - začínám mít pocit, že tento svátek pro mne ztratil jakékoliv kouzlo jen proto, že tak z poloviny vím, co dostanu. Nedá se ale svítit, oblečení si člověk přeci musí vyzkoušet a nebudu trápit rodinu tím, že je nechám shánět CD mé oblíbené skupiny, když ho mají v nejbližším obchodním domě, co u nás najdete. A stejně tak vím, že ta spousta věcí, co stejně zdobí můj dopis, se ke mně nikdy nedostane, nejsou na to peníze, nepotřebuji to.

Zase na druhou stranu strašně miluji trhy, všemožné věcičky pěkně pospolu, hraje vám do toho dojemná hudba a člověk dostane chuť okusit od každého něco, koupit si nějakou malou blbůstku jen proto, aby si v těžkých šedých dnech mohl připomenout, že někdy bylo lépe. Mám ráda, když se všem mým příbuzným rozzáří očička nad něčím, co jsem pečlivě vybrala a zabalila a samozřejmě také ten pocit, kdy se něco nečekaného objeví pod stromečkem a udělá mi to opravdovou radost. Vánoce jsou pro mne svátkem rozporuplným, možná trochu hraníčícím s komercí v poslední době, ale ve výsledku se stejně vždy shodnu, že jsem si to užila. Ale to jen díky těm lidem okolo...

A co vy? Jaký máte názor na Vánoce, Santa Clause a co čekáte, že vám přinese Ježíšek? Máte nějaké tajné hluboké přání, o které se s námi chcete podělit? Neváhejte, tento prostor je tu jen pro Vás. :)

Přidat komentář

Autor:

Text:

:) ;) B) :( :'( :P :D XD *yes* *no* :* :[ :-/ :O
Velké množství smajlíků či pouze smajlíky do komentářů nepatří!

Opište tento text: CAPTCHA

Komentáře

17)  MARI  [10. 02. 2014 | 18:13]

PODLA KOHO axistuje ježiško?

16)  monulinka553  [15. 12. 2013 | 13:28]

internetcoolahojky,já nevím co si přeju(před půl rokem se mi rozbil otravnej budík tak jsem slavila ale ted se bojím že budík bude v jednom z těch dárků pod stromkem!!!)...Vánoce si užívám je plno sněhu,běžky jezdí jako o závod,všude plno lidí,kapři,stromky,jmelí,dárky,...Je toho mnoho ale nejkouzelnější na tom všem je vykouzlit úsměv nejen na dětských tvářích...

15)  rehovicovak  [14. 12. 2013 | 17:14]

Já si myslím že není dobrý nápad už od malička říkat že přijde santa když jsme v česku a máme ježíška

14)  Malina  [12. 12. 2013 | 19:59]

Malinazelí: já vím :) jezdila jsem skoro 2 roky kobylu co byla naučená i na western :D jo je to divný, ale hrozně mě to bavilo...jinak citlivostí my přišla zhruba jako naučený drezurák :DD

13)  zelí  [11. 12. 2013 | 18:05]

seasamal: western jsem před rokem skoušela, akorát jsem pořádně nedošáhla do třemenů a trocho jinné držení otěží jinak vše v pohodě. Jen ti řeknu westernoví koně jsou zviklí na velmi jemné pobídky takže mně chvílemi neposloucál :D. Rozhodně zajímavá skušenost;).

12)  Darkwhite  [10. 12. 2013 | 16:10]

Názor na Vánoce: Nebudu vypisovat ten Betlémský příběh, ani co si přeju, ale to, co vidím každý den. V televizi se na nás usmívá chlápek, co hlásí nízké ceny vánočních dárků pro nejmenší, venku už se pomalu objevují týpci co prodávají kapry, malé děti píšou Ježíškovi, dospělí běhají jako splašení po obchoďácích a snaží se sehnat to pravé ořechové pro jejich příbuzenstvo a milované ratolesti. Všude zní "Hajdum hajdum", "Nesem vám noviny" či snad jiné odrhovačky. Ano, zmatek a taková ta pohodička v jendom.
Co mi přinese Ježíšek? Žabí předměty, knížky, a jednoho debilního plyšáka co má velké oči, je modrý, a má se podobat medvídkovi. (vím to, jaksi jsem ho už viděla)

11)  Malina  [08. 12. 2013 | 19:35]

Malinazelí: Tak vůbec nejsi náročná :D ono sice 70 000 si řekneš, že není moc :D ale upřímě osoba ze střední třídy by tohle vydělávala cca 4měsíce,i déle :D navíc kvalitní ustájení taky pod cca 5000,- za měsíc scháníš těžko, navíc když kůň onemocní tak ty částky se za delší rekonvalescenci taky pohybujou v desetitisících :D ale to je věc názoru :D jinak buď v klidu já taky nemám postavu na western :D s mými 155 cm a 47 kily by kůň ani nezjistil, že na něm někdo sedí :D na druhou stranu souhlasím, že anglie je taková důstojná apod.. ,ale i ten western do sebe něco má :D ovšem je to zase věc názoru :D

10)  zelí  [08. 12. 2013 | 16:45]

seasajeden na prodej je za 7500 euro.

9)  zelí  [08. 12. 2013 | 16:43]

seasaanglie(skok, drezůra) a taky se mi víc líbí;), western mi přijde těžší(o 10 kg) a hodně silový narozdíl ni anglie přijde důstojná a krásná navíc se hodí k né postavě (menší ,lehčí) :), je to ale věc názoru. Ž nejsem náročná, to bych neřekla:D, hodně kvalitní sedlo stojín cca 10 000, uzda kolen 5 000, nějaký dobrý závodní kůn z významného chovu klidně i 1 000 000 (pro mé potřeby by stačil za 20 000) a pak ty věci okolo(deky, ohlávky vodítko, sada na čištění, bandáže atd.) cca 5 000 - 10 000. a to je suma sumárům cca 70 000 kč*yes*.

8)  Tajemná ..  [07. 12. 2013 | 19:35]

Je těžké odpovědět na otázku: "Co by sis přála k Vánocům?". To, co chci, stejně nedostanu. Čekám otvírák na konzervy (jako minulý rok) a při troše štěstí dostanu i nějaké oblečení. :O

A ptáte se na to, jaký mám názor na Santa Clause? Podle mě se Santa Claus využívá jen k tomu, aby děti v "něco věřily" a mají z něho zisk, když chodí po obchoďácích a propaguje různé zboží. Zato Ježíška nikdo neviděl. Nevíme, jak vypadá, někteří si ho představí jako mimino, jiní podobně jako Santu Clause. Právě v tom jsme proti "Clausovským zemím" lepší, přeci jenom Ježíšek není tak "opotřebovaný". ;)

Uživejte předvánočního času! T. B)

7)  Malina  [06. 12. 2013 | 17:28]

MalinaAnglii :D, ale kdyby byla možnost tak asi přejdu na western :D co ty? :D Vůbec nejsi náročná :D

6)  zelí  [06. 12. 2013 | 16:42]

seasaAle moje největší přání je toto (bohužel zatím nemožné)vlastní pokoj a Angloaraba(hřebec, tmavý hnědák, s bílími ponožkami a lisinou:*) z nějakého významného chovu (např:http://www.anaa.fr/fr/anaa/region.html) a 2 nějaká skvěla sedla a uzdečky (parkur drezůra) atd.

5)  zelí  [06. 12. 2013 | 16:25]

seasamal: co jezdíš?

4)  Malina  [05. 12. 2013 | 19:53]

MalinaJeej Vánoce, obdivuji lidi, pro které jsou vánoce časem klidu a pohody :D Já osobně před vánoci hrozně plaším :D Na druhou stranu je to asi jediná část roku, kdy plně využiji svůj mozek.:D :D Jinak co se dárků týká tak čím jsem starší, tím složitější je odpovídat na otázku "Co si přeješ k Vánocům?". Nakonec se letos dárku dočkám až na jaře :D Po 11 letech přemlouvání rodičů, si konečně pořídím štěně :33 Mno a jako klasiku pod stromeček si nadělím věci na koně. Konkrétně jezdecké boty a nové rukavice :D jak jinak...mno a když budou i navíc nějaké money tak bude i grafický tablet a snad budu i příští rok přispívat do KP když zbyde čas :DD

3)  buli  [05. 12. 2013 | 19:41]

buliJelikož již nejsem malá tak vím, že dárky kupují naši a teké vím co dostanu, protože oblečení si musím vyzkoušet... A popravdě moje babička mi dá pení at si vždy něco koupím, ale já nevím co, protože ona oblečení nikdy neuzná jako dárek na Vánoce. A vždy si ty peníze nechám, protože utrácet je za něco co nepotřebuji je zbytečné... Vždy ji k tomu jen řeknu, že když něco opravdu pořebuji tak si to musím koupit již v průběhu roku a né až na Vánoce nebo mé narozeniny....Také si uvědomuji, že chtít spoustu věcí není fér, protože vím jak jsou na tom naši rodiče,chodí do práce každý den, aby jsme měli peníze (neříkám, že jsem chudá, patříme jako by do té "střední vrstvy"). To víte krize je krize... A k nakupování dárků pro mé přátele a blízké. No co k tomu říci, vždy jim něco koupím, nějakou drobnost a pokaždé jim k tomu něco vyrobím, bud šperky nebo něco co se jim bude určitě líbit... Vždy je přece lepší když dárek sami vytvoříte. A pak vás to hřeje u srdce.
A co miluji na Vánocích? Rozhodně vánoční výzdobu, vůni domácího cukrový nebo vůni bramborového salátu. I když mi přece jen tochu vadí, fronty v obchodech na Štědrý den a také předhánění sousedů o to kdo má lepší výzdobu domu nebo balkonu. nekdy je u toho i sranda :D
A mé vysněné přání? Mít vlastního koně nebo alespon mít poblíž domu stáje kam bych mohla chodit jezdit... To je mé nejtajnější a zároven největší přání...

2)  zelí  [05. 12. 2013 | 15:58]

seasaHmm, ted asi abych se vyjádříla. Na Vánocich mám opravdu nejraději bramborový salát:P a samozřejmě ráda dávám a dostávám dárečy, vždyť ti nemůže udělat větší radost ,než když jí někomu uděláš. A co si k vánocům přeju? NO, v poslední době jsem se totálně zbláznila do koní , proto muj "seznam" tvoří : ručník s koněm, taková tlustá bycle s názvem koně, hrnek s koněm, figurky Sleich.., PS6, mobil(s tou mojí vykopávkou se fakt nedá) a taška(něco bez koně).:).

1)  zelí  [05. 12. 2013 | 14:42]

seasa1. koment

1