Právě probíhající akce na Howrse: Důl Elementálů+ Všechny akce
Právě probíhající soutěž: Zatím žádná+ Všechny soutěže
Přehled českých výtvorů v KP!
Chat s adminkami
• Bleskovky a informace, co na webu nenajdete - sledujte nás na Facebooku!
• Anketa - VIP vs. Pegasus
Podvodné stránky - nenaleťte!+ Více novinek

Grand Prix koně (trénink, výběr)

http://i.minus.com/inMRP6ivifn1C.png

Jak moc Vás láká vlastnit koně, který se dokáže umístit do 5. místa v GP a vyhrát Vám tak spoustu diamantů? Velmi? A koho by to nelákalo, že? Jenže...

...měli bychom si uvědomit, že kvalitní kůň - valach není to nejdůležitější. Ano, je to základní kámen pro úspěch v GP, ale není to všechno. Pojďme si tedy říct, co všechno bychom měli mít, jestliže chceme uspět.

1. bod - výběr hříběte


- základní věcí je samozřejmě výběr správného hříbátka, které má natolik vysoké vrozené dovednosti (dále jen VD) a genetiku, že dokáže uspět v konkurenci, většina koní je již v dnešní době schopná dosahovat 290 a více VD (samozřejmě, že každé plemeno se geneticky liší na stupnici nejlepších koní, proto ne všechna plemena této úrovně dosahují, pokud se však bavíme o plemenech jako jsou Fríský kůň, Nokota, Hannoveři apod. můžeme se bavit o vrozených dovednostech dokonce vyšších než 300!) - berte prosím na vědomí, že dovednosti požadované pro šampióny jsou každým dnem vyšší, díky každodennímu šlechtění koní, proto tedy číslo vrozených dovedností zde uvedené nemusí být aktuální.

- Nákup hříbátka doporučuji pořádně promyslet. Jestliže chcete koníka pouze na sběr stužek, samozřejmě není nutné utrácet pasy za elitní hříbata, ale vystačíte si i s horšími kousky, tito koně jsou cenově lépe dostupnější a i tak mají vysokou úspěšnost v soutěžích.


- Hříbě kupujte pouze u ověřených chovatelů, nejlépe u chovatelů, kteří jsou členy nejlepšího chovu (naleznete v žebříčku genetiky) pro dané, Vámi vybrané, plemeno. Tito chovatelé zaručují kvalitu narozených koní a provedení hříběcích her na 100%. Určitě se nebojte zeptat na nejvyšší genetiku a dovednosti valášků, které Vám mohou nabídnout - jak se říká "Náš zákazník, náš pán", to vy jste ten, kdo má zájem, tak se nebojte projevit ho.

- Cena hříbat (valachů) na první příčky se pohybují mezi 5-15 pasy, někde můžete zaplatit i více. Záleží na jakém koni se s chovatelem domluvíte, co mu on již dá z Černého Trhu, na kolik pokusů přes slzy bude rozeno, aby se zaručily nejvyšší dostupné dovednosti.

 

2. bod - a jsme doma!

- V případě, že jste koupili hříbě z prodeje (od osvědčených chovů), které bylo ustájené v JC, jeho ustájení zrušte a najděte si (je třeba si spíše místo zarezervovat dopředu, aby jste měli co nejvíce času na trénink) centrum, nejlépe s lekcemi 60 (v horším případě 59) a bonusem centra +10.

- V té lepší variantě jste si zařídili toto kvalitní ustájení dopředu s rezervací na chovatele, u kterého jste hříbě měli, a to bylo do 2,6 let odchováno na lepších lekcích - což je velká výhoda a u koní, kteří se mají vysoko umisťovat, velice podstatné!

- Ujistěte se, zda má koník určitě provedené hry na 100% - půjde pouze u hráčů, kteří vlasní účet Pegasus! V případě, že by je koník neměl kompletní nebojte se takové hříbě reklamovat majiteli, protože hry jsou základ! Dále se můžete také ujistit, zda chovatel nevynechal některou z lekcí, které se dávají koni od jeho 2 let.

 

3. bod - Jdeme na to!

- Zestárněte koníka na 3 roky a dejte všechno dostupné vybavení

Nyktin balíček, Poseidonův balíček/Balíček Kentaur/Atlantin balíček, Zlaté jablko a Héliův paprsek/Balíček harmonie, 5. prvek, Krev medusy, Achillovu pata, Phillotino pohlazení, Bonusový balíček, Croesova štěstěna

- Koníka vytrénujte tak, aby měl 100% BLUP - tedy hlavní 3 dovednosti tučné (seznam hlavních dovedností), 20 vyhraných soutěží, popř. už rovnou všechny dovednosti vytučněné - stejně byste je dodělávali po vytučnění prvních tří. Zvolení systému tréninku je však na Vás. NEZAPOMÍNEJTE NA KAŽDODENNÍ LEKCE!

- Po kompletním tréninku už stačí jen koníkovi dávat lekce, v případě, že budete mít chuť, můžete ho mezitím přihlašovat i do soutěží. Můj postup (kvůli času a časové náročnosti tréninku) je takový, že jakmile koníka kompletně vytučním ve všech dovednostech, nestarám se o něj a jen přidávám DENNĚ LEKCE. Koníkovi sice klesá zdraví, ale nijak na tom neztrácí a Vám to o dost šetří čas. Kolem dvacátého věku koně přichází na řadu kusy oblaku, je jedno jestli mu je dáte ve 20 nebo ve 25, kusy oblaku máte možnost získat jen dvěmi možnostmi a to zakoupením balíčku oblak za 5 pasů (pouze s účtem Pegasus!) nebo nastřádáním 20 kusů v inventáři, nově bohužel oblaka nelze zakoupit přes Hermovu okřídlenou hůl. Po omlazení koně krok s lekcemi opakujeme. Takový trénink pak zabere třeba jen 20-40 minut.

DŮLEŽITÉ!

- OD 2 LET SI U KONĚ ZAJISTĚTE VODU MLÁDÍ, DOMLUVTE SE S CHOVATELEM, ABY JI VAŠEMU KONÍKOVI DAL, V NEJHORŠÍM PŘÍPADĚ MU JI DEJTE SAMI V PŘEDÁVACÍM VĚKU 2 LET A 6 MĚSÍCŮ!


4. bod - Co si uvědomit?

- Zhodnoťte svoji finanční situaci, abyste si valacha mohli vůbec dovolit!

- Zkontrolujte si, že máte v invetáři vše potřebné pro trénink koně, popř. si tyto věci dopředu zajistěte!

- Přehodnoťte své šanci na umístění (zda máte potřebné bonusy - seznam bonusů, vlastníte falabellu).

- Zda vůbec bude mít chuť koně trénovat, přihlašovat do stužek/GP.


Pozn. autora: Článek je nový po změně her, apod. věcí na howrse. Případně Vás prosím, že při jeho sepisování mohlo dojít k vynechání některých informací, kvůli obsáhlosti článku, v případě, že by Vám zde něco chybělo či jste chtěli přesný postup tréninku není problém napsat komentář a infomace budou brzy dopsány.

Děkuji

Přidat komentář

Autor:

Text:

:) ;) B) :( :'( :P :D XD *yes* *no* :* :[ :-/ :O
Velké množství smajlíků či pouze smajlíky do komentářů nepatří!

Opište tento text: CAPTCHA

Komentáře

15)  Natt  [06. 08. 2015 | 12:35]

Ahoj, proč jsou každodenní lekce, tak důležité? Nestačí koně pouze trénovat a dávat na vyjížďky? :)

14)  Kaisa  [09. 04. 2015 | 21:10]

Kaisavau: Voda mládí prodlouží život koně o měsíce, co mizí stárnutím po dvou měsících. Nabude tak větších dovedností.

13)  vau  [06. 04. 2015 | 22:06]

K cemu je dobra voda , mladi. Na hrand prix

12)  Pandora5  [23. 04. 2014 | 15:18]

Je to dobrý... Ale podle mě je tohle hlavně pro hráče co si kupují pasy :( dát za hříbě 5 až více pasů to nwm... a ani si nejsem jistá jestli bych našla nějakého hráče který by byl schopen splnit ty podmínky protože já nemám dostatek věcí z ČT a td... dřív jsem se takovémuto koníčku věnovala měla jsem dooooost dobré koně kteří vyhrávali vztušky a Grand prix dokonce jsem měla i divoké a božské koně jenže někdo se mi naboural na můj účet a koně mi rozprodal tak jsem si musela založit new účet a tady začínám od znova :[

11)  niiiiiiiiiiiiiic nevydíš/anonym!!!!  [25. 03. 2014 | 18:33]

Ahoj,
je to dobré, ale jako že mi koně bude chovat někdo jiný nebo co?:(
Já skusím vše aby můj kůň dostal dovednosti alespoň 600.00! I když stím teprve začínám a to howrse hraju už přes 2 roky!:P:P:P:P:P:):):):):):)
ale když to takto řeknu.........:[:[:[

10)  galery123  [06. 03. 2014 | 15:58]

Díky, to budu muset HODNĚ šetřit, než si takového koníka koupím :-). I 5 pasů je na mě opravdu HODNĚ. Mno ale co, budu muset čekat. Již jeden mám, takže už jenom 120 dní xD.

P.S.: galery123 jsem i na Howrse. :-)

9)  Zaara  [23. 01. 2014 | 16:16]

ZaaraMoneta: Jsme rády, že návod pomáhá a ano, přesně jak jsi napsala, je to kvůli bonusům ;)

8)  Moneta  [21. 01. 2014 | 20:39]

Ahoj,
tento návod mi moc pomohl. Doufám že se mi někdy povede šlechtit nejlepší (v horším případě 2. nej.) Araby *yes*
A chci se zeptat,proč bychom měli dávat prvek a harmonii když se tomu koni změní zbarvení?
Tuším,že kvůli bonusům :)

7)  Johynka  [16. 12. 2013 | 09:02]

JohynkaMám takovej pocit že nemám šanci se umístit... :(

6)  kristyna  [12. 10. 2013 | 12:13]

mimi44Aha děkuju

5)  Zaara  [12. 10. 2013 | 00:40]

Zaarakristyna: Kůň může BLUP +100 dosáhnout až v 10 letech.

4)  kristyna  [11. 10. 2013 | 18:13]

mimi44Muj kun Šampión má pře 20vyher jemu kolem 6 treningje hotovy ale nemá +100B

3)  denisa1  [23. 09. 2013 | 21:33]

aha tak proto mi Dáreček(Darka Tempationa dříve Dark Tempation)nevzhrává

2)  Podky  [02. 09. 2013 | 13:38]

PodkyMoc pěkné, sice už jsem to věděla, ale článek je moc hezký :)

1)  BlackTea°  [01. 09. 2013 | 19:40]

ZuzuazuzuNo tak mít pasy, hned na to vletím. :D Jinak děkuji, později se k tomu určitě dostanu.

1