Právě probíhající akce na Howrse: Důl Elementálů+ Všechny akce
Právě probíhající soutěž: Zatím žádná+ Všechny soutěže
Přehled českých výtvorů v KP!
Chat s adminkami
• Bleskovky a informace, co na webu nenajdete - sledujte nás na Facebooku!
• Anketa - VIP vs. Pegasus
Podvodné stránky - nenaleťte!+ Více novinek

5. díl JC - Jak přilákat nájemníky

http://i.minus.com/ijrNdxzIvgXWV.png

V předchozích dílech jsme si řekli základní pojmy o JC, připomněli jsme si důležité věci ve FAQ a zjistili jsme jak udržet centrum v zisku, nyní se podíváme na to, co by naše centrum mělo mít, abychom přilákali nájemníky.

Začněme hned tím, že čím víc kvalitních koní v centru máme ustájených, tím lepší je jeho celková prestiž. Jak ale získat takové koně do centra?

 

Ceny ustájení

- Jak již bylo dříve řečeno, není vhodné využívat nejvyšší možné nastavení ceny. Většina lidí si myslí, že vysoká cena ustájení jim zaručí zisk. Tak tomu však není, rozdíl mezi 10 EQ za den a 25 EQ za den ani nepocítíte, pokud se tedy u Vás neustajuje velké množství koní. Nastavte tedy cenu na nejnižší a věřte, že i tato maličkost pár lidí navíc přiláká.

 

Prodlužování, prodlužování

- Prodlužování ustájení se hodí pro majitele JC, kteří mají u sebe ustájené koně vysoké kvality. Jestliže Vaše JC obsahuje koně s velmi málo dovednostmi, okamžitě se jich snažte zbavit, možností je spousta. Špatní koně nejsou pro centrum přínosem a táhnou ho pouze dolů. V žádném případě takovým koním neprodlužujte ustájení! Prodlužování se vyplatí až v případě, že Vaše centrum bude na úrovni a místa ve stájích budou obsazovat kvalitní koně. Pamatujte tedy na to, že KVALITA není to samé jako KVANTITA.

 

Kvalita luk a boxů

- Louky jsou nepostradatelnou součástí JC a tak starost o jejich údržbu na prvním místě. Nejenže kvalita luk ovlivňuje prestiž Vašeho centra, ale také jsou kvalitní louky vyhledávané majiteli koní z důvodů, že koním tyto louky zvedají morálku a nasytí se z nich, ano i u nekvalitních luk to takto funguje, jenže háček je v tom, že nekvalitní louky buď morálku zvedají velmi málo nebo vůbec, proto je starost o louky velmi důležité. Jestliže nevíte, jak udržet úrodnost aj. věci ohledně luk, navštivte článek - FAQ o jezdeckém centrum, kde se vše dozvíte.

- Boxy jsou nejdůležitějším objektem pro JC, kam by se také bez nich jinak dávali koně, že? Přejděme však k důležitým věcem, které se jich týkají. Velikost boxů je důležitá především pro ředitele JC než pro majitele koní, větší box sice koním poskytuje větší komfort, ale žádný vliv na koně nemá, pro centrum však znamená vyšší prestiž v případě, že máte největší box, proto je velmi důležité držet se věty "Kvalita, je důležitější než kvantita" - tzn. že není dobré mít 100 boxů nízké kvality, nýbž je lepší aby Vaše centrum mohlo poskytovat největší boxy ač by to znamenalo, že by jste jich v centru neměli mnoho. Dalším faktorem je samotná podestýlka v boxech. Dobré centrum by mělo poskytovat to nejlepší, aby přilákalo ty nejlepší, proto se od začátku zaměřujte na pěstování lnu, z kterého získáte nejvalitnější lněnou podestýlku. Sprcha v boxu je majiteli koní velice vyhledávána, protože koním umožňuje spotřebovat při akcích menší procento energie, pro JC sprcha nezaručuje zlepšení. Snažte se proto Vaše boxy sprchami vybavit, protože je to jeden z dalších faktorů, který je velmi značně vyhledáván.

 

Vybavení

- Je také nepostradatelnou součástí centra, velice vyhledávané jsou mrkve, které si musíte v centru vypěstovat. Důležité jsou i zdravotní drtě, které občas majitelé potřebují, když jim ujede při starání ruka. Pokud Vaše centrum nabízí i věci jako jsou podkovy, sedla a uzdečky zdarma, zvýší to Vaši prestiž a Vy máte šanci nabídnout zase něco víc zájemcům o Vaše centrum.

 

Reklama, propagace a první dojem

- Všude známé slovo reklama je velice důležité v jakémkoliv směru. Pěkná poutavá reklama je základ všeho, proto je vhodné, aby jste své centrum propagovali nejen na své profilové stránce, ale také své centrum můžete nabízet v inzerátech - zapomeňte však na nezajímavé názvy a obsah, vymyslete název co člověka "praští do očí" a doslova ho donutí si článek přečíst. Vaše vyjadřování je též důležité, ač většina hráčů patří mezi mladší generace je Váš projev dost důležitý z důvodů, že hru většinou ovládají zkušení, starší hráči (nechci tím narážet, že ti mladší se ve hře nevyznají), ale většinou jsou v chovech s kvalitními koňmi, kteří mají kvalitní valášky, starší osoby a ti již na vyjadřování hledí. Mluvím ze své zkušenosti, kdy věty v inzerátech nabízených JC typu "nabÍzím, vIbavení" a další gramatické aj. obludnosti, odradí prostě každého normálního čecha, který je na svůj jazyk pyšný. Dávajte si tedy pozor i na tento méně důležitý faktor.

- První dojem je též velmi důležitý, proto si zkuste vyhrát s prezentací JC, která bude reprezentativní a budou v ní shrnuty nejdůležitější a nejvyhledávanější body o JC, které majitelé koní vyhledávají.

 

Lekce, soutěže

- Lekce jsou velmi důležité především při tréninku valášku do GP, takže jestliže chcete své centru vytáhnout na nějaké velmi pěkné umístění, je důležité kontrolovat výši lekcí, o kterých se dočtete v článku zde.

- Co se týká soutěží, je též vhodné udržovat je na vysoké úrovni, protože i soutěže ovlivňují prestiž JC. O tom, jak vylepšit soutěže si však povíme v článku, zaměřeném přímo na ně (bude brzy napsán v dalším dílu o JC).

 

 

Doufám, že Vám článek nějak pomohl, pokud mi zde chybí ještě nějaký faktor, stačí napsat Váš poznatek a já ho s radostí doplním.

Přidat komentář

Autor:

Text:

:) ;) B) :( :'( :P :D XD *yes* *no* :* :[ :-/ :O
Velké množství smajlíků či pouze smajlíky do komentářů nepatří!

Opište tento text: CAPTCHA

Komentáře

19)  Curlyhorse  [28. 11. 2015 | 17:13]

CurlyhorseSnažím se přilákat více koní a majitelů,ale mám jen dva boxy a tak víte,máme všechno sedla 3*** uzdy 3***,krmivo,jádro,drtě,napáječky v obou a jednu sprchu,čabraky,mrkve,bandáže atd.Nájem na 1 den je 30 Equus,více v prezentaci,moje přezdívka Curly horse(s mezerou) a Jc je Hippoclub s.r.o

18)  laves  [14. 02. 2015 | 16:30]

fakt jahí to JC se jmenuje JC u Jahůdky je to celkem super JC

17)  sladká jahůdka   [13. 11. 2014 | 17:25]

jahudkaJá sem z toho zoufalá tak že moje jc má v názvu u zoufalé.:[:[

16)  Damendy  [12. 08. 2014 | 10:33]

ahojky,
chtěla jsem se zeptat, od kolika prestiže bude moje JC mít stužkové závody?
byla bych ráda, kdyby jste mi to napsali na howrse. jmenuji se tam: Damendy
děkuji.

15)  Lilienisa  [29. 07. 2014 | 10:41]

Ahoj :) Chtěla bych se zeptat kdy bude ten článek o soutěžích :) moje JC už je celkem dobré má 61 prestiž ,ale brzdí mě ty soutěže,tak bych byla ráda kdyby byl co nejdřív :)

14)  Darkie  [19. 12. 2013 | 17:44]

Moje centrum je ať dělám, co dělám, na nejspodnější příčce, a koně co se mi tam přihlašují mají max. 8.21 drezury!!!:(

13)  Jájoš  [24. 09. 2013 | 11:12]

Dnes jsem si udělala 3. JC. Snažím se ho vylepšovat ale moc dobré zatím není :-/

12)  AsDeeN  [11. 08. 2013 | 13:36]

AsDeeNTora: Ten článek se připravuje ;)

11)  Tora  [09. 08. 2013 | 11:55]

mohol by tu byť článok o súťažiach, lebo nejak sa mi na ne ľúdia neprihlasujú :-/

10)  Dashow  [18. 06. 2013 | 15:38]

DashowKonečně 930. v pořadí, snažím se co to jde, ale potřebuji větší boxíky =)

9)  MakinkaMargarett  [13. 04. 2013 | 21:07]

MakinkaMargarettMě štve že si nemůžu převést peníze z normálního účtu do JC, ale pak by to bylo až moc snadný ;)

8)  zelí  [03. 04. 2013 | 18:09]

seasamám docela dobré JC (moje pořadí 1408.;)), jen potřebuju boxy na 3*** a dokoupit pár 5ha luk. Jedinné co mi dělá problémy jsou soutěže*yes* myslím že to s JC umím:*

7)  Markéta Kocourová  [06. 03. 2013 | 19:56]

Mám skoro všechny faktory, *yes* mám ale malé lekce a málo mrkví ;( ale boxy už začínám zvětšovat :P

6)  AsDeeN  [19. 02. 2013 | 18:28]

AsDeeNchory: článek o zaměstnancích tu již je, samozřejmě, že si je zajistíš spíše vyšším platem ;) Já ho automaticky navyšuji na největší, jakmile to jde :)

5)  chory  [19. 02. 2013 | 18:06]

Ahoj chci se jen prosím zeptat jestli je nějak důležité jako ubecně na kolik eq by jsem mněla zaměstnat stájeníky či na malou či na velkou hodnotu??
A s ostatníma?? Byla by jsem ráda kdyby jste udělaly článek na kolik eq si mám pořídít zaměstnance děkuji :)

4)  AsDeeN  [08. 02. 2013 | 22:13]

AsDeeNDěkuji za názor :) Snažím se ze svých poznatků a dřívějšího bojování se svým JC pomoci aspoň ostatním v začátcích a jsem ráda, že jsou články přínosné.

Pavlys: Co se týče výdělků, též jsem je popisovala a nalezneš je v článku o JC :)

3)  Pavlys  [08. 02. 2013 | 20:25]

Ve svém centru mám koně s dovednostmi 100 a víc a to mi zatím stačí. Mám spoustu luk, některé nechávám ležet ladem, abych je měla úrodnější. Mám skleník, tak pěstuju i v zimě len a mrkev. Mám jenom jednu sprchu a malé boxy, ale já na další sprchy a lepší boxy nemám peníze :( Jsou strašně drahé :( Nájemníků mám v centru pořád dost, mám 40 míst, většinou plně obsazených. Moje závody se běhají často. Mám u sebe ustájenou klisnu a když rozkliknu boxy a louky, píše mi to, že jsou dokonalé a ,,velmi velké.´´ Cena lekce je momentálně 47 Equus. Podestýlka je lněná. Centrum mi celkem prosperuje, nepotřebuju mít centrum jedno z nejlepších, prostě chci centrum, které bude na úrovni a budu tam mít nájemníky. Mám také mrkev, drtě a všechno vybavení.
Také mě rozčilují názvy center s hrubkami, třeba ,,U zlaté podkovi´´ nebo ,,U dračí skáli.´´ :[ :[ Moc dobře to opravdu nevypadá.

Tenhle článek je super!

2)  imascakova  [05. 02. 2013 | 17:04]

imascakovaAhoj!Všechny zásady dodržuji ale v mém JC je málo nájemníků a to mám sazbu 10 eq 37 boxů a několika středními boxy

1)  Elisabeth X.  [05. 02. 2013 | 11:38]

ElisSuper článek!:*

1